+420 608 616 553 vlozkynamiru@gmail.com

Cvičení

V současné době přibývá dětí s vadným držením těla, s bolestmi zad či nohou. Hlavní příčinou je hlavně životní styl dnešních dětí, ve kterém hlavní roli hrají bohužel stresující psychické aktivity, naopak pohybu je nedostatek. V tomto letáčku naleznete zdravotní cviky podporující správné držení těla, protažení nejvíce namáhaných svalových partií, rozvoj pohyblivosti páteře a cviky určené pro ploché a bolavé nohy. Cviky jsou navrženy lékaři a fyzioterapeuty ORP CENTRA. Doporučujeme vám nechat si jednotlivé cviky názorně předvést a pak je pravidelně trénovat s dětmi v domácím prostředí.
Když začínáme s dítětem cvičit, zvolíme nejlépe jeden až tři jednoduché, pro dítě snadno pochopitelné a zvládnutelné cviky.
Je dobré cvičit každý den, po odpočinku, nejlépe 10 – 15 minut.

……………………………………………………………………………………………………………

Možná by vás nikdy ani nenapadlo, jak obrovské výhody dokáže mít tato jednoduchá statická poloha na vaše zdraví a aktuální stav.

Najděte si každý den po práci – například v obýváku u televize – čas na tuto jednoduchou pozici. Kromě toho, že ulevíte svému srdci a oběhové soustavě, jde o nejsilnější zbraň proti křečovým žilám. A to ani zdaleka není vše!

Co se stane s vaším tělem, když si dáte nohy podél stěny:

Úleva pro srdce a okamžité zlepšení krevního oběhu.

Lepší trávení: tato poloha dokáže zlepšit proces trávení, odstranit křeče a zbavit se pocitu plnosti. Tato poloha stimuluje činnost střev a pomáhá tělu lépe absorbovat živiny.

Okamžitá pomoc pro bolavé nohy, prevence otoku nohou.

Stimuluje se činnost štítné žlázy a dalších endokrinních žláz.

Nejlepší a zároveň nejjednodušší zbraň proti křečovým žilám. Zlepšuje se žilní odtok, otoky nohou a pocit únavy zmizí. Kromě toho zmírňuje potíže o těch, kteří již mají nemocné žíly.

Prospívá nervovému systému a správnou oxygenaci mozku. Tato poloha zlepšuje paměť, protože se při tom prokrvuje mozek.

Bude se vám lépe spát. V této poloze z vás opadne všechno napětí, uklidníte se a bude se vám spát mnohem lépe.

Zabiják stresu a napětí. Pokud jste podráždění, naštvaní, nebo ve stresu zkuste jako terapii tuto polohu. Po 15-ti minutách se budete na svět dívat jinak, s klidnou myslí, bez stresu a nervozity. Této změny si hned všimne i vaše okolí.

Mnozí lidé popisují, že po 15-ti minutách jsou jako znovuzrození.

Základem je pohodlné oblečení a dostatek prostoru. Nejlepší bude, když si nohy opřete o zeď a uvolníte ramena. Postačí vám i 15 minut, během kterých neděláte absolutně nic, jen ležíte se zvednutýma a nataženýma nohama.

Výsledkem bude výrazné eliminování několika problémům, které trápí snad každého z nás. Po příchodu z práce vám proto pomůže zrelaxovat doslova nicnedělání s nohama nahoru!

Výborným tipem je spojit tuto polohu s jednoduchým procvičením očí, které zároveň působí uvolňující a relaxačně. Zavřete oči a zkuste 30 sekund otáčet ve směru hodinových ručiček a potom proti směru hodinových ručiček.

Pokud si v této poloze podložíte i pánev, můžete rychle uvolnit napětí v oblasti pánve a dolní páteře. Také je to skvělý způsob, jak uvolnit bolestivý sedací nerv.

PS. Doporučuji začít na 5 minutách a postupně přidávat až do 15 minut.

……………………………………………………………………………………………………………

Mám pro Vás pár tipů jak procvičovat nohy .

Není nutné cviky dělat stejně rychle jako ve videu, najděte si svou vlastní rychlost i intenzitu která Vám bude vyhovovat. Nedělejte nic co by Vám způsobovalo bolest. Buďte opatrní!

Odkaz na video-cvičení ZDE: Video-seriál 

……………………………………………………………………………………………………………

Cviky pro děti na ploché nohy: